Usprawnij obsługę połączeń telefonicznych w Twojej firmie

Większość biur obsługi stawia na szybkość i efektywność obsługi połączeń telefonicznych. Ułatwienie klientom kontaktu z firmą, a także spełnienie ich potrzeb wpływa na ocenę jakości usług świadczonych przez tę firmę. Współczesna technologia proponuje nam szereg rozwiązań, dzięki którym Twoja marka zwiększy swoją konkurencyjność w branży. Przedstawiamy narzędzia, za pomocą których zautomatyzujesz obsługę połączeń telefonicznych.

Narzędzia do automatyzacji obsługi połączeń telefonicznych

Pierwszym narzędziem przyczyniającym się do większej automatyzacji połączeń telefonicznych jest IVR. Przekierowywanie połączeń ma znaczenie dla optymalizacji obsługi klienta i procesów sprzedażowych. Nagrane wcześniej komunikaty sprawiają, że klient sam wybiera interesującą go usługę i dodzwania się do odpowiedniego konsultanta.

Kolejkowanie połączeń to mechanizm pozwalający obsługiwać ważnych klientów w pierwszej kolejności. Reszta osób dzwoniących trafia do kolejki. Są one oczywiście informowane o czasie oczekiwania na połączenie i numerze miejsca na linii. Czas oczekiwania upływa im na słuchaniu relaksującej muzyki. Oba narzędzia mogą wpłynąć na zmniejszenie ryzyka przerwania połączenia przez klienta.

Więcej na temat kolejkowania połączeń przeczytasz tutaj.

Co daje firmie automatyzacja połączeń?

Automatyzacja połączeń usprawnia system obsługi klientów, dzięki czemu wychodzimy naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom. Zwiększając poziom zadowolenia osób dzwoniących do naszej firmy mamy szansę na zwiększenie też grona tychże klientów, co zaprocentuje w przyszłości i będzie widoczne w zyskach firmy.

Co jeszcze możemy zyskać, dzięki zautomatyzowanej obsłudze połączeń telefonicznych?

  • Zwiększenie zadowolenia klientów, budowanie długotrwałej relacji, a więc i lojalność,
  • obsługa znacznie większej liczby połączeń mniejszym kosztem,
  • możliwość obsługi klienta 24/7,
  • komfort pracy konsultantów.

Załóż bezpłatną infolinię dla swojej firmy i podnieś standard obsługi klienta


 

Czcionka
Kontrast